Nii, palun, siin on teile talongileht. Soovitame kindlasti talongid alles hoida, sest kunagi ei tea, mõnes poes võib lähinädalatel siiski jahu leiduda. Tõenäosus pole küll suur, aga imesid juhtub. Möödunud teisipäeval oli Nõmme keskuses kaelakarbonaad pool päeva vabamüügis. Lihaauto oli kraavi sõitnud ja oli vaja kiiresti ära realiseerida. Pandigi müüki. Nõmmekatel oli pidupäev.

See oli sinu või su vanemate 1992. aasta reaalsus. Tule ja ela uuesti (või esimest korda) nagu ajamasinas läbi 5 päeva tol murrangulisel aastal:
  • Naistepäev poes, tühjad letid ja talongid
  • Rahareform, vahetame rublad kroonide vastu
  • Rock Summer
  • Riigikogu valimised
  • Riigikogu esimene kogunemine, presidendi valimine 

"Vali parem minevik!" on Eesti esimene sündmusnäitus, mis käsitleb 1992. aasta sündmusi. Maarjamäe lossis toimuva näituse külastamiseks osale ekskursioonil, mis kestab 1 tund ja 15 minutit.

Vaata toimumisaegu ja osta pilet sulle sobivaks kuupäevaks Piletilevist või vahetult enne programmi algust muuseumi kassast! Sündmusnäitus on avatud 2. juunini 2019!


Kui soovid tulla oma seltskonnaga näitusele, saada oma soov tellimus@ajaloomuuseum.ee või helista +372 696 8665, teeme sulle pakkumise! Grupi suurus kuni 25 inimest.

Pilet: 9 eurot 58 senti (vanas vääringus 150 krooni)
Sooduspilet: (õpilane, tudeng, pensionär): 6 eurot 38 senti

Lisaks ekskursioonidele toimuvad näitusel "Vali parem minevik" igal nädalal kohtumised inimestega, kes ise tol ajal sündmuste keerises viibisid. Teie ette astuvad Olav Osolin, Valeri Kirss, Marju Lauristin, Siim Kallas, Allan Roosileht jpt. Juttu tuleb valimisreklaamidest, vaba ajakirjanduse sünnist, missivõistlustest, rahareformist, peokultuurist jpm. Eriüritustega saab tutvuda SIIN!

Pane ennast proovile leivasabas seismises. Astu sisse legendaarsesse Isamaa kampaaniabussi. Osale Riigikogu istungil. Osta pilet kohe, või muidu juhtub nii, nagu 1992. aastal piimasabas!